+420 777 951 232

Přihlaste se

Časté dotazy a odpovědi (FAQ)

Co je to Mixáno? # 

Mixáno je první web, kde si můžete sami připravit z čerstvých surovin stravu pro Vašeho pejska. Vařené Mixáno i Mixáno BARF je připravený z čerstvého masa, zeleniny, potřebných příloh, minerálů a vitamínů. V Mixánu nenajdete žádné vedlejší živočišné produkty (kůže, kopyta, rohy, paznehty, peří nebo chlupy). Vše se připravuje šetrným způsobem na páře. MIXÁNO je moderní strava pro vaše psí miláčky :)

Co umí Mixáno?

- domácí strava prodlužuje život pejska
- lepší trávení
- zdravé dásně
- perfektní srst
- psí radost
- konec vybíravých strávníků

Jaká je kvalita surovin?

Veškeré použité suroviny ať už je to maso, zelenina nebo ostatní doplňky jsou v potravinářské kvalitě = tzn. jsou určeny pro lidskou konzumaci. Žádné naše směsi neobsahují konzervanty, obilí, pšenici, mléko, laktózu, soju, vejce, cukr ani sůl. S Mixánem vždy víte čím krmíte ????

Jak se Mixáno připravuje?

Veškeré suroviny, které používáme pro výrobu Mixána jsou vařené na páře v konvektomatu a následně šokově zachlazeny (zabraňuje se tím tvoření bakterií). Potom vše promícháme a čerstvé vakuově zabalíme nebo naplníme do sklenic.

Kde se Mixáno vyrábí? #

Mixáno strava se vyrábí ve schváleném provozu Státní veterinární správou (www.svscr.cz) v Praze. Součástí schválení provozu je i dodržování Evropských standardů řízení rizik při výrobě potravin tzv. HACCP. 

Mohu objednat Mixáno i mimo Prahu? #

Ano, mimo Prahu rozvážíme ve speciálních Thermoboxech. 

Kolik stojí doprava? #

Vše o dopravě a doručení najdete zde = https://www.mixano.cz/doprava

Co je to B.A.R.F? #

BARF nebo také bárfování je krmení psů syrovou stravou, která nejvěrněji nahrazuje přirozenou stravu ve volné přírodě. BARF se většinou skládá ze syrového masa, kostí, vnitřností, zeleniny a doplňků. V našem MIXÁNO BARFU nenajdete žádné vedlejší živočišné produkty, ale pouze suroviny, které byste jedli vy sami :)

Můžu si objednat stravu na 2 měsíce dopředu? #

Ano, je to možné. Jen je třeba počítat s tím, že budete muset stravu zamrazit. Doporučená trvanlivost v mrazáku při běžné teplotě -18°C je 6-8 měsíců.

Jak se počítá velikost porce? #

Výpočet denní krmné dávky vychází z váhy Vašeho pejska. Samozřejmě je více faktorů, které množství stravy ovlivňují. Hodně aktivní pejsek potřebuje větší porce a naopak gaučový mazel může mít porce menší. Pořád jste to ale Vy, kdo by měl vědět kolik pejsek potřebuje. Porce Mixáno pro dospělého psa jsou počítány následovně: 3% z váhy vašeho pejska. Příklad: 10 kg pes dostane Mixáno stravu v množství 300g / den.

Kdy mi dorazí objednávka? #

Vaše objednávka bude doručena čerstvá do 3 - 5 pracovních dnů od objednání na Vámi uvedenou adresu. O přesném termínu budete informováni naším Mixáno řidičem a SMSkou.

Skladování a trvanlivost? #

V den, kdy Vám dovezeme čerstvé Mixáno, je potřeba rozdělit balíčky na dvě části. Jednu týdenní dávku si dejte do lednice a zbytek balíčků je potřeba zamrazit. Proto je důležité dopředu počítat s dostatečným místem v mrazničce, zvláště pak u majitelů větších plemen. Snažte se rozmrazovat směsi pomalu, ideálně v lednici. V lednici skladujte při teplotě 3-5°C a v mrazničce při teplotě -18°C. Na každé směsi vždy uvádíme přesnou trvanlivost a ta se může dle obsahu lišit.

Vakuově zabalené MIXÁNO = trvanlivost 5 dnů při skladování v lednici.
Vakuově zabalené MIXÁNO = trvanlivost 6-8 měsíců při skladování v mrazáku.

Otevřený balíček MIXÁNO = trvanlivost 2-3 dny při skladování v lednici.
Otevřený balíček MIXÁNO = trvanlivost 6-8 měsíců dny při skladování v mrazáku.

Jak podávat Mixáno? #

Po vytažení balíčku z lednice, odsypte potřebné množství porce do misky. Nepodávejte jídlo bezprostředně po vytažení z lednice, jelikož příliš studné jídlo pejskovi neprospívá. Je ideální, aby mělo pokojovou teplotu. Pokud potřebujete krmit hned, ohřejte krátce na páře nebo lehce pokropte vodou a na pár minut vložte do trouby. Ohřívat v mikrovlnné troubě nedoporučujeme, jelikož takto neodhadnete tepotu uvnitř jídla. Může být horké a navíc se dle našeho názoru nejedná o bezpečný způsob ohřevu z hlediska výživových hodnot. 

Je Mixáno vhodné pro nemocného pejska? #

Pokud jste majitelem pejska, trpícího onemocněním zažívací soustavy, cukrovkou nebo jiným závažným onemocněním, je důležité řídit se v prvé řadě dle pokynů veterináře. Pokud jste se v tomto případě rozhodli krmit pejska Mixánem, je opravdu velmi důležité dbát na všechna lékařská doporučení. Na stránkách Mixáno najdete speciální balíčky, které jsou určené pro pejsky trpící krátkodobými obtížemi např. průjmem. Nebo speciální směsi, které jsou sestaveny tak, aby jejich skladba pejskovi pomohla např. zredukovat váhu či naopak zvýšit, pokud je potřeba. 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět nahoru