+420 777 951 232

Přihlaste se

Vařená strava pro psí seniory – co by nemělo chybět v misce staršího psa?

Když začíná pes stárnout, dochází v jeho organizmu k mnohým změnám. Některé jsou nevyhnutelné, ale jiné lze zmírnit správnou stravou. Pokud krmíte psího seniora, je vaším hlavním cílem postarat se o jeho optimální zdravotní stav, zachovat jeho tělesnou hmotnost, zpomalit rozvoj chronických nemocí a co nejvíce zmírnit projevy již existujících nemocí.

Psí senioři mohou trpět na artritidy, obezitu i úbytek svalové hmoty – správnou stravou to lze ale zlepšit

Vařená strava pro psyVařená strava je pro staršího psa zcela ideální. Je velmi lehce stravitelná, vyvážená, zdravá, šetrně připravena z těch nejčerstvějších surovin. U psího seniora dochází velmi často ke zhoršování stavu kůže a kožichu, úbytku svalové hmoty, trávicím obtížím, artritidě, obezitě, zubním potížím a snížení schopnosti odolávat nemocem. I v Mixáno vařených směsích lze vybrat ty, které obsahují živiny, jež právě tyto obtíže provázející psí staří zmírňují.

Kdy je čas na změnu v psím jídelníčku?

kdy změnit jídelníček pesNejprve si ale odpovězme na to, kdy je ten nejideálnější čas začít psa krmit stravou pro seniory. Jelikož psi menších plemen se obvykle dožívají vyššího věku, nastupují u nich projevy stárnutí déle. U malých a středních plemen je vhodné začínat se změnami v jídelníčku v sedmém roce života, u větších plemen (od 20 do 40 kg) v šestém roce a u psů ještě větších již v pěti letech.

Neubírejte starému psovi na bílkovinách! Potřebuje je kvůli udržení svalové hmoty!

Při krmení psa seniora je jedno zásadní pravidlo – neomezujte bílkoviny! U psů se s věkem potřeba bílkovin nesnižuje. Dostatečné procento dobře stravitelných bílkovin živočišného původu navíc přispívá k zachování svalové hmoty.

Krůtí a kuřecí vařené směsi Mixáno odlehčí jídelníček staršímu psovi, který tloustne

U starších psů je velmi častým problémem i nadváha. Bylo prokázáno, že často nepomůže ani nižší kalorický příjem. Kromě nižšího energetického výdeje je často způsobena i změnami v psím metabolismu. Z toho i výše uvedeného důvodu doporučujeme z Mixáno vařených směsí vybírat ty s lehčími druhy mas – krůtí a kuřecí je naprosto perfektní!

Antioxidanty ve vařených směsích Mixáno pomáhají eliminovat projevy psího stárnutí

I psi potřebují antioxidanty! Vybírejte pro své mazlíčky stravu bohatou na vitamín E a betakaroten, které pomáhají eliminovat volné radikály, jež narušují tělesné tkáně a podporují proces stárnutí. Antioxidanty rovněž posilují psí imunitní systém. Mixáno krůtí a kuřecí směsi jsou antioxidanty doslova nabité. Obsahují na karoten bohatou mrkev a brokolici a další pro starší psy nepostradatelnou zeleninu a bylinky.

Šetrnou tepelnou úpravou se některé živiny stávají lépe využitelnými

Mezi chovateli psů možná dodnes koluje mylná představa, že vařením v psí stravě dochází k znehodnocení živin. Není to však vůbec pravda. Mixáno své směsi upravuje tak šetrně, že jsou živiny zachovány. Některé se navíc po uvaření stávají lépe využitelnými. Je tedy velice hodnotným a bezpečným způsobem výživy psů. Mixáno vařená psí strava obsahuje jen to, co vidíte v psí misce. Neobsahuje žádné konzervanty, barviva, ani jiné doplňkové látky. Pro starší psy, které mohou někdy ztrácet apetit, představuje navíc mnohem atraktivnější variantu.

Petr Holeček Mixáno.cz
Zpět nahoru