+420 777 951 232

Přihlaste se

Psi krmení čerstvě připravenou vařenou stravou mohou žít až o tři roky déle!

Když už dospějeme k tomu, že to, co náš pejsek potřebuje ze všeho nejvíce, je čerstvá, šetrně připravená, vyvážená a pestrá strava (třeba jako jsou lahodné psí vařené směsi Mixáno), nabízí se otázka – jak je možné, že milióny psů na celém světě prospívají i na granulích? Odpovíme otázkou – a říkal někdo, že jsou zdraví? Sice jsou naživu, ale žít zdravý plnohodnotný aktivní život a přežívat jsou dvě rozdílné věci.

To, že pes na granulích přežívá, neznamená, že je zdravý

Ano, možná víte o psu, který se na granulích dožil požehnaného věku, také máte ale ve svém okolí člověka, těžkého kuřáka či vyznavače jiných nezdravých neřestí, jemuž se poštěstilo žít do devadesáti. A lze snad z toho vyvozovat, že kouření cigaret člověku prospívá a mělo by být všeobecně doporučováno? Mezi těmito dvěma skutečnostmi nemusí být v žádném případě příčinná souvislost.

Psi mají dnes stejně jako lidé lepší zdravotní péči

To, že se naši psi dnes dožívají obecně vyššího věku může mít stejný důvod jako u lidí. Rozhodně nemůžeme říci, že se všemi polotovary, fast foody a zpracovanými potravinami se stravujeme lépe než lidé dříve, a přesto se dožíváme vyššího věku – důvod je prostý – lepší zdravotní péče. I naše pejsky bereme k veterináři více než lidé před padesáti lety a dříve.

Psi krmení čerstvě připravenou stravou se dožívají v průměru až o tři roky déle!

 

Nezisková organizace Prince Laurent Foundation, která se zabývá zdravím domácích mazlíčků i divoce žijících zvířat uveřejnila v roce 2003 výsledky výzkumu, během kterého sbírala informace o 522 psech během období pěti let. Jejich cílem bylo zkoumat faktory mající vliv na délku psího života. Studie odhalila, že psi krmení domácí či obdobnou čerstvou stranou se dožívají v průměru 13,1 let. Proti tou psi krmení granulemi umírají ve věku průměrně 10,4 let. To je rozdíl skoro tří let!

Proč? Jaké negativní zdravotní dopady může krmení granulemi mít?

-        Alergie – chemické látky v granulích obsažené se promítají zejména do stavu kůže a uší našeho psa. Alergie může postihnout i trávicí trakt.

-        Nemocné klouby – Nekvalitní bílkoviny, vysoký obsah soli atd. Nekvalitní granule se mohou na zdraví podepsat i takto.

-        Nemocné dásně – 9 z 10 psů má již ve třetím roce života nemocné dásně. 9 z 10 psů je krmeno granulemi – to nemůže být náhoda!

-        Obezita – při výběru méně kvalitních granulí krmíte svého psa z velké části obilovinami. Štíhlé linie zkrátka jen na rohlících nedocílíte.

-        Nemocné ledviny –Pozor na obsah soli!

Na vařené směsi Mixáno si snadno zvykne štěně i starý pes

Pokud tedy chcete pro svého pejska, respektive pro jeho zdraví, něco udělat, začněte ho krmit čerstvou stravou. Pokud máte strach z BARFování, krmení psa syrovou stravou a kostmi, je pro vašeho pejska ideálním řešením vařená strava Mixáno. Zvykne si na ní úplně každý mazlík – štěně i starý pes. Je lehce stravitelná, vyvážená a čerstvá. Každou směs tvoří ze 60 % skutečné maso! Žádný dehydratovaný produkt maso připomínající.

vařenými směsmi Mixáno se v misce vašeho pejska objeví skutečné čerstvé jídlo. Stačí jediný pohled a každý chovatel si nutně uvědomí, že mezi tím a miskou granulí je rozdíl.

Petr Holeček Mixáno.cz
Zpět nahoru