+420 777 951 232

Přihlaste se

Připravte svého pejska na zimu tou správnou stravou od Mixána!

Podzim právě vrcholí a zima už je za dveřmi. Pro lidi i psy může být taková změna příjemným zpestřením, chladné a mrazivé počasí ale s sebou přináší plno novinek, které je třeba zohlednit v psím jídelníčku. Mixáno vařená strava je díky své pestrosti a variabilitě ideální. Vyberte z našeho výběru směsí to, co váš pejsek potřebuje, nebo mu sestavte menu na míru.

Blíží se zima – skočí váš pejsek do peřin nebo zůstává venku u boudy?

Nejdříve si ale odpovězte na následující otázku. Když přijde zima a venku přituhne, stane se z vašeho mazlíčka pohodlný „gaučák“, který většinu dne stráví u kamen či v peřinách, nebo je váš pes ostřílený matador zahrady, jenž spí ve své boudě, i když napadne metr sněhu? Toto je opravdu klíčové.

Psi, kteří v zimě leniví, mohou snadno přibrat na váze

U první zmíněné skupiny psů je největším rizikem přejídání a hrozící nadváha. Tito mazlíčci obvykle drží tempo se svými majiteli. Stejně jako jsou jejich chovatelé méně nakloněni fyzické aktivitě a pohybu venku obecně, se stávají línější i psi. Méně procházek a venkovních her znamená i nižší kalorický výdej. Důsledkem takového chování je nežádoucí tloustnutí psa. Buďte dostatečně kritičtí a zamyslete se, zda se to týká i vašeho psa. Pokud ano, měla by se tato změna odrazit i na psím jídelníčku. Není nutné hned snižovat porce. Vhodnější je vybírat z vařených směsí Mixáno ty z lehčích druhů mas (typicky kuřecí a krůtí) a ubrat na pamlscích.

Pozor na další úskalí – blíží se Vánoce. Je prokázáno, že během svátečního období mají chovatelé psů nutkání své mazlíčky „rozmazlovat“ pamlsky a různým „přilepšením“. Řízek z vánoční tabule ani více pamlsků však psovi neprospějí, ba naopak. Raději svému pejskovi přilepšete třeba tím, že mu z nabídky Mixáno vyberete speciální směs „Metrosexuál“, kterou jsme vyšperkovali pro opravdové psí fajnšmekry.

Pes, který zůstává v zimě u boudy, má mnohem vyšší energetický výdej než „gaučák“

Pak tu ale máme psy, které obývají naše zahrady, a to i během zimních měsíců. Pes, stejně jako jiný živočich, si snaží uchovat tělesnou teplotu. Pokud je psu zima, třese se. Zimomřivé chvění ale zvyšuje energetický výdej. Dokonce i psi, kteří se viditelně netřesou a pobývají přes zimu venku, potřebují vyšší kalorický příjem. Některé studie ukazují, že psi vystavení opravdu nízkým teplotám potřebují často dvakrát až třikrát více kalorií. Doporučujeme proto sledovat právě vašeho mazlíčka, pozorovat jeho zdraví, kvalitu srsti a postavu. Pokud hubne, můžete mu zvětšit porci.

Zima se rovněž podepisuje na metabolismu psa přebývajícího venku. Jeho organizmus potřebuje mnohem více tuků. Proto se nebraňte tomu zařadit do jeho jídelníčku i tučnější masa – Mixáno vařené směsi s vepřovým masem nebo zvěřinou jistě sklidí úspěch!

Psí srsti v zimě prospějí lněná semínka

V zimě rovněž trpí psí pokožka a srst. Jak velká zima a mráz nebo vytápění ústředním topením – to vše může mít negativní dopad na kvalitu srsti. Zatímco lidé si vysušenou kůži namažou tělovými mléky, psa je nejlépe vyživit zevnitř. I proto do každé Mixáno vařené směsi přidáváme lněná semínka, která jsou výborným zdrojem nenasycených mastných kyselin a selenu a mají pozitivní vliv právě na kůži, srst, ale i trávení.

Petr Holeček Mixáno.cz
Zpět nahoru