+420 777 951 232

Přihlaste se

I psi mají radost z dobrého jídla

Pokud bychom se pejskařů zeptali, čím krmí své mazlíčky, valná většina jistě odpoví, že granulemi. Granule vládnou psímu světu. Z jejich hlavní výhody však těží především majitelé psů. Psí jídelníček založený jen na granulích, popřípadě konzervovaném mase, je pro nás jednoduchý, pohodlný a nevyžaduje žádné znalosti z oblasti výživy. I úplný laik má jistotu, že svému psu dodává relativně vyvážené jídlo.

Abychom do misky nasypali pár granulí, nemusíme být zrovna šéfkuchaři. Co když ale chceme pejskovi dopřát stejný „luxus,“ jaký si dopřáváme my? Luxus vařené rozmanité stravy, která je lehce stravitelná a navíc chutná. Nemusíme zdůrazňovat, že psům „jídlo od stolu“ škodí, ale proč by pes nemohl mít své vlastní vařené jídlo? MIXÁNO vám nabízí cestu. Jednoduchou a pohodlnou.

U vařené stravy máte jistotu, že víte, co váš pes jí

V současné době je populární krmení způsobem BARF. Syrová strava se ale některým pejskařům může zdát extrémní zejména proto, že obsahuje složku suplující „kořist.“ V BARF jídelníčku najdete vnitřnosti i kosti. U starších psů, například psů s nemocnými čelistmi, může být přechod na krmení kostmi náročný a vyžaduje i péči majitele, jenž musí sledovat, zda pes nepolyká kosti vcelku apod. Nelze říci, že by existoval jediný správný způsob krmení. Jednomu psu vyhovuje BARF, jinému krmení granulemi a další najde skutečné potěšení ve vařené stravě. U vařené stravy stejně jako u krmení způsobem BARF má majitel pejska jistotu, že ví, čím krmí.

MIXÁNO spolupracuje s odborníky, kteří ví, čím a v jakém poměru krmit

Připravovat vařenou stravu doma může být velmi náročné zejména z hlediska odborných znalostí. Dospělý zdravý pes dokáže jistou nerovnováhu vyrovnat, ale po delší době krmení s nedostatkem živin a vitaminů se mohou rozvinout související zdravotní obtíže. A to žádný milující majitel pejska nechce. Vždyť k vařené stravě se rozhodne právě proto, že chce psu dopřát něco lepšího. Na pomoc přichází MIXÁNO, jež spolupracuje s odborníky, kteří ví, čím a v jakém poměru psa krmit. MIXÁNO připravuje vařenou stravu z čerstvého masa, čerstvé zeleniny, potřebných příloh a vitamínů v poměrů 60 % / 25 % / 15 %. Vše je vařeno v páře a následně šokově zachlazeno, abychom psím zákazníkům dodali co nejvíce potřebných živin.

S vařenou stravou od MIXÁNA vám odpadají starosti o vyváženost jídelníčku vašeho psa

Možná se ale ptáte, v čem je vařená strava pro pejska prospěšná. Vždyť z reklam se dozvídáte, že to nejlepší pod sluncem jsou granule, někteří majitelé psů krmí syrovou stravou a ani o krok by neustoupili. Kdo má tedy pravdu? O vařeném jídle se až taková debata nevede. Skutečností však je, že i přes to, že se nejedná o módní trend, vařenou stravou krmí i dnes pejskaři, jejichž psi trpí zdravotními obtížemi nebo z nějakého důvodu dva výše zmiňované způsoby krmení odmítají. Větší náročnost, jak časová, tak odborná, která s vařenou stravou souvisí naštěstí s MIXÁNEM odpadá. Zbývají jen pozitiva. Vařená strava od MIXÁNA je připravena z čerstvých surovin. Neobsahuje konzervanty, barviva a doplňkové látky, jež se používají při výrobě granulí. Vařená strava rovněž neobsahuje kosti, neboť tepelně upravené kosti nejsou pro psy zdravé a mohou jim působit zdravotní obtíže.

Vařená strava mixáno

Rostlinná složka stravy je lépe stravitelná po tepelné úpravě

Významná je i otázka stravitelnosti. Zatímco u masové složky není až takový rozdíl u stravitelnosti syrového a vařeného masa, rostlinné produkty jsou po tepelném zpracování mnohem stravitelnější. Vaření je nutné u obilovin, luštěnin a brambor. Ty v našich BARF jídelníčcích proto nenajdete.

Vařená strava je pro pejsky chuťově přitažlivější

V neposlední řadě je třeba zmínit i to, že vařená strava je pro pejsky velmi atraktivní. Díky větší chuťové přitažlivosti zvládají psi přechod na vařenou stravu zcela bez problémů. Protože MIXÁNO připravuje jídlo šetrně v páře, můžete si být jistí tím, že pejsek si jídlo nejen užívá, ale také jeho prostřednictvím získává vše, co jeho tělo potřebuje. Na rozdíl od člověka psu neudělá radost, když mu budeme podstrojovat jídlo, jež mu neprospívá. Nepotřebuje (a ani nesmí) sladkosti nebo slané pochutiny. Ba naopak.

Jednotlivá menu od MIXÁNA jsou připravena tak, aby byla rozmanitá a chuťově atraktivní

Svědkem skutečné psí radosti a potěšení z jídla budete, když mu naservírujete chutné a vyvážené, třeba právě vařené, jídlo. Vařená strava od MIXÁNA je připravena šetrně a s maximální péči. Dali jsme si záležet i na tom, aby pejskům chutnala. Jednotlivá menu jsme sestavili tak, aby byla rozmanitá a bohatá na chuťově atraktivní složky. Věřte, že váš mazlíček si bohatou a pestrou porci jídla užije více než misku granulí!

Petr Holeček Mixáno.cz
Zpět nahoru